motive

NAJ DEDINKA SLOVENSKA - nedeľa

NAJ DEDINKA SLOVENSKA - nedeľa

V dňach 14., 15. i 16. jula 2017 ša v našyj obci nakručala relacija NAJ DEDINKA SLOVENSKA, do kotroj ša zapojilo mnoho dobrovoľnikyv – obyvateľiv i rodakyv z Kamjunky i mnoho hostiv z inšych dedin. Byli to nezabudnuteľny tri dny, počas kotrych sme ša cila dedina dali dokupy a aj vďaka tomu vznikli historicky zabery i zaznamy nelem pro sučasnu generaciju, ale hlavňi pro budučy generaciji.
Spoločňi zme mily našy obyvatele na vysokoj urovňi spropagovali našu Kamjunku a vytvorili ďilo nevyčisliteľnoj hodnoty, zašto by jem ša vam v meňi svojim i v meňi obecnoho zastupiteľstva chťiv što najserdečňiše poďakovati a vysloviti vam všytkym veliku poklonu. Bylo užasne sledovati ochotu všytkych vas pomočy, jak ste z každoj strany prichodili v krojach, v uniformach, z pachňačyma kamjunskyma pjirohami, za špivu našych šuvnych kamjunskych špivanok a jak ste ša hordo holosili ku našym zvykam i obyčajam, ku rodnyj Kamjunci.
Želam vam mily našy obyvatele, žeby vam pan Byh totu vašu ochotu i oduševňiňa vynahorodiv stonasobňi a iščy raz všytkym vam, vašym pribuznym, prijateľam i znamym zo ščyroho serdca ďakyju. Mnohaja i blahaja ľita vinčyju cilyj Kamjunci.
Ing. Juraj Jedinák, starosta obce.

JDS - pečenie kamienskych pirohov

JDS - pečenie kamienskych pirohov

Srdečné poďakovanie patrí všetkým dôchodcom za pečenie pirohov pre reláciu NAJ DEDINKA. viac

Olympijské hry seniorov - Vyšný Kažimír

Olympijské hry seniorov - Vyšný Kažimír

Ďakujeme našim dôchodcom za dôstojnú reprezentáciu.
Ing. Juraj Jedinák, starosta obce viac

Športové hry seniorov - Čirč
17. 7. 2017

Športové hry seniorov - Čirč

Blahoželáme našim seniorom a ďakujeme za reprezentáciu našej obce.
Ing. Juraj Jedinák, starosta obce. viac

HLASUJTE - NAJ DEDINKA SLOVENSKA
11. 7. 2017

HLASUJTE - NAJ DEDINKA SLOVENSKA

Milí priatelia, hlasujte za našu krásnu dedinku KAMIENKU v hlasovaní v rámci televíznej relácie NAJ DEDINKA SLOVENSKA. Vopred ďakujeme za každý jeden hlas. viac

KAMIENSKA PODKOVA
4. 7. 2017

KAMIENSKA PODKOVA

Obec Kamienka a Furmani z Kamienky Vás srdečne pozývajú na 13. ročník KAMIENSKA PODKOVA, dňa 29.07. 2017. viac

Nahrávanie televíznej  relácie RTVS - NAJ DEDINKA SLOVENSKA
4. 7. 2017

Nahrávanie televíznej relácie RTVS - NAJ DEDINKA SLOVENSKA

Starosta obce Kamienka p. Jedinák pozýva všetkých KAMIENČANOV, RODÁKOV, HOSTÍ na nahrávanie televíznej relácie RTVS - NAJ DEDINKA SLOVENSKA, ktoré sa uskutoční dňa 14., 15. a 16. júla 2017.
Viac informácii v priloženom letáku.

Vzácna návšteva v Kamienke
13. 6. 2017

Vzácna návšteva v Kamienke

3. – 4. júna 2017 sa konal 52. ročník Festivalu folklóru Rusínov – Ukrajincov Slovenska v obci Kamienka, okres Stará Ľubovňa, ktorý navštívil prvý tajomník Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku Vladislav Kulikov. Účastníci festivalu položili veniec k pamätníku padlých vojakov v 1. a 2. svetovej vojne a kladením kvetov si uctili aj pamiatku sovietskeho občana, partizána Nikolaja Roneho, ktorý padol v bojoch za oslobodenie Slovenska a ruského emigranta P. Mačíka, ktorý sa významne zaslúžil o rozvoj obce Kamienka. Pre našu obec bolo veľkou cťou privítať prvýkrát v histórii prvého veľvyslanca Ruskej federácie na Slovensku pana Vladislava Kulikova a prvého tajomníka Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku pána Nikolaja Ryžova. viac